Logo Overskrift

Oppdrettskonkurransen

Her er den endelige resultatlista for oppdrettskonkurransen i 2017.

Du kan også se en liste over alle fisk som er drettet i klubben her.

Oppdrettsår:

Premie for flest poeng:

Premie for flest oppdrett:

1.   Benny Rytter-Johansen 131 poeng
2.   Kjell Magnus Olsen 102 poeng
3.   Frank Birger Tonning 96 poeng
 
1.   Frank Birger Tonning 23 oppdrett
2.   Benny Rytter-Johansen 23 oppdrett
3.   Kjell Magnus Olsen 12 oppdrett


1 Benny Rytter-Johansen
131 poeng på 23 oppdrett av 7 familier
Cyprichromis leptosoma Cichlidae 13 poeng Se bilde
Lamprichthys tanganicanus Poeciliidae 10 poeng
Paracyprichromis nigripinnis Cichlidae 10 poeng
Sewellia lineolata Balitoridae 10 poeng
Brachyrhaphis roseni / Kardinaltannkarpe Poeciliidae 10 poeng
Jenynsia onca Anablepidae 10 poeng
Priapella compressa Poeciliidae 8 poeng
Xiphophorus pygmaeus / Pygme Sverddrager Poeciliidae 8 poeng
Ataeniobius toweri Goodeidae 6 poeng
Lamprologus occelatus Cichlidae 5 poeng
Neolamprologus multifasciatus Cichlidae 4 poeng
Neolamprologus pulcher / Prinsessen av Zambia Cichlidae 4 poeng
Julidochromis ornatus Cichlidae 4 poeng
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Neoheterandria elegans Poeciliidae 4 poeng
Poecilia salvatoris / Libertymolly Poeciliidae 3 poeng
Ameca splendens Goodeidae 3 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Girardinus falcatus Poeciliidae 3 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

2 Kjell Magnus Olsen
102 poeng på 12 oppdrett av 3 familier
Cyathopharynx foai Cichlidae 15 poeng Se bilde
Xenotilapia melanogenys Cichlidae 15 poeng Se bilde
Cyprichromis leptosoma Cichlidae 13 poeng Se bilde
Hypancistrus zebra / Sebrapleco L046, L098 Loricariidae 12 poeng Se bilde
Paracyprichromis nigripinnis Cichlidae 10 poeng
Xenotilapia bathyphila Cichlidae 8 poeng
Callochromis pleurospilus Cichlidae 7 poeng
Neolamprologus leleupi / Sitronciklide Cichlidae 6 poeng
Altolamprologus compressiceps / Compressed Cichlid Cichlidae 6 poeng
Julidochromis ornatus Cichlidae 4 poeng
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng

3 Frank Birger Tonning
96 poeng på 23 oppdrett av 5 familier
Labidochromis sp. "hongi" / Hongi Cichlidae 7 poeng
Labidochromis caeruleus / Golden Cichlidae 7 poeng
Labidochromis sp. "mbamba" / Mbamba Cichlidae 7 poeng
Maylandia sp. zebra gold "kawanga" / Zebra gold Cichlidae 7 poeng
Cyrtocara moorii / Delfinciklide Cichlidae 6 poeng
Pseudotropheus sp. "acei" / Mary Gold Cichlidae 6 poeng
Pseudotropheus cyaneorhabdos Cichlidae 5 poeng
Aulonocara jacobfreibergi Cichlidae 5 poeng
Aulonocara stuartgranti Cichlidae 5 poeng
Sciaenochromis fryeri / Blå Ahli Cichlidae 5 poeng
Pseudotropheus socolofi Cichlidae 4 poeng
Pseudotropheus crabro Cichlidae 4 poeng
Melanochromis auratus Cichlidae 4 poeng
Protomelas taeniolatus / Taiwan Red Cichlidae 4 poeng
Tropheops sp. 'red cheek' Cichlidae 4 poeng
Maylandia estherae / Rød Zebra Cichlidae 3 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia mexicana Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle, Malawi snegle Thiaridae 1 poeng
Marisa cornuarietis / Posthornsnegle Planorbidae 1 poeng
Physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng

4 Willy Weber
49 poeng på 10 oppdrett av 5 familier
Betta unimaculata Belontiidae 13 poeng Se bilde
Brachyrhaphis roseni / Kardinaltannkarpe Poeciliidae 10 poeng
Characodon lateralis / Regnbuegoodeide Goodeidae 6 poeng
Xiphophorus mayae Poeciliidae 5 poeng
Skiffia multipunctatus Goodeidae 4 poeng
Ameca splendens Goodeidae 3 poeng
Limia melanogaster / Blå limia Poeciliidae 2 poeng
Clea helena / Asiatisk jegersnegle Buccinidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Caridina cf. babaulti var. "green" / Grønn reke Atyidae 2 poeng

5 Per Christian Hasselgreen Jr.
44 poeng på 8 oppdrett av 4 familier
Betta siamorientalis Belontiidae 9 poeng
Betta mahachaiensis Belontiidae 8 poeng
Betta simplex Belontiidae 8 poeng
Corydoras sterbai Callichthyidae 7 poeng Se bilde
Fundulopanchax scheeli Aplocheilidae 5 poeng
Poecilia gilli Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia caucana Poeciliidae 2 poeng

6 Ole Paulsen
41 poeng på 3 oppdrett av 2 familier
Pseudacanthicus sp. l452 Loricariidae 19 poeng Se bilde
Hypancistrus zebra / Sebrapleco L046, L098 Loricariidae 12 poeng Se bilde
Cichlasoma beani Cichlidae 10 poeng

7 Erik Stormer
28 poeng på 4 oppdrett av samme familie
Cyprichromis leptosoma Cichlidae 13 poeng Se bilde
Lestradea perspicax Cichlidae 7 poeng
Julidochromis ornatus Cichlidae 4 poeng
Neolamprologus similis Cichlidae 4 poeng

8 Øyvind Tryti
26 poeng på 8 oppdrett av 6 familier
Corydoras sterbai Callichthyidae 7 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly, Black Molly Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Xenotoca eiseni Goodeidae 2 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Pomacea bridgesii / eplesnegle Ampullariidae 2 poeng

9 Ole Michael Mikkelsen
23 poeng på 5 oppdrett av 4 familier
Labidochromis sp. "hongi" / Hongi Cichlidae 7 poeng
Corydoras sterbai Callichthyidae 7 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Neocaridina davidi "yellow" / Gul reke Atyidae 3 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng

10 Camilla Ottesen
22 poeng på 10 oppdrett av 7 familier
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Neocaridina davidi "blue jelly" / Blue jelly Atyidae 3 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Clea helena / Asiatisk jegersnegle Buccinidae 2 poeng
Asolene spixi / Sebraeplesnegle Ampullariidae 2 poeng
Pomacea bridgesii / eplesnegle Ampullariidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Neolamprologus brichardi / Prinsessen av Burundi Cichlidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Planorbis corneus / Rød posthornsnegle Planorbidae 1 poeng

11 Boy Nielsen
21 poeng på 7 oppdrett av 5 familier
Corydoras aeneus / Metallpansermalle Callichthyidae 4 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Fundulopanchax gardneri Aplocheilidae 3 poeng
Girardinus falcatus Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Clea helena / Asiatisk jegersnegle Buccinidae 2 poeng

12 Steinar Torp
20 poeng på 4 oppdrett av samme familie
Brachyrhaphis punctifer Poeciliidae 10 poeng
Neoheterandria elegans Poeciliidae 4 poeng
Neoheterandria tridentiger Poeciliidae 4 poeng
Xiphophorus variatus / Indianerplaty Poeciliidae 2 poeng

13 Svein Grydeland
20 poeng på 4 oppdrett av 2 familier
Apistogramma uaupesi Cichlidae 9 poeng
Apistogramma cacatuoides / Kakadueciklide Cichlidae 7 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

14 Jan Gundersen
19 poeng på 6 oppdrett av 2 familier
Neoheterandria elegans Poeciliidae 4 poeng
Corydoras aeneus / Metallpansermalle Callichthyidae 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly, Black Molly Poeciliidae 3 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia salvatoris / Libertymolly Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

15 Per Thoresen
18 poeng på 3 oppdrett av 3 familier
Hypancistrus debilittera / Sjokolade-sebrapleco, L129 Loricariidae 9 poeng
Corydoras sterbai Callichthyidae 7 poeng Se bilde
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng

16 Ola Falck Sprauten
15 poeng på 6 oppdrett av 5 familier
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly, Black Molly Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Pomacea bridgesii / eplesnegle Ampullariidae 2 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Clea helena / Asiatisk jegersnegle Buccinidae 2 poeng

17 Samuel Fall Jakobsen
7 poeng på 5 oppdrett av 5 familier
Pomacea bridgesii / eplesnegle Ampullariidae 2 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle, Malawi snegle Thiaridae 1 poeng
Planorbis corneus / Rød posthornsnegle Planorbidae 1 poeng

18 Lasse Kristiansen
6 poeng på 3 oppdrett av samme familie
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng

19 Kristian Bråten
3 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle, Malawi snegle Thiaridae 1 poeng

20 Hilde Kolbru Forsberg
2 poeng på ett oppdrett
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng

21 Joakim Tryland
2 poeng på ett oppdrett
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

22 Kristian Mørland
2 poeng på ett oppdrett
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng

Tilbake

PDF

Stat