Logo Overskrift

Oppdrettskonkurransen

Her er den endelige resultatlista for oppdrettskonkurransen i 2012.

Du kan også se en liste over alle fisk som er drettet i klubben her.

Oppdrettsår:

Premie for flest poeng:

Premie for flest oppdrett:

1.   William Fosdahl 311 poeng
2.   Jan Gustavsen 228 poeng
3.   Bjørn Thorsbakken 124 poeng
 
1.   William Fosdahl 49 oppdrett
2.   Jan Gustavsen 37 oppdrett
3.   Frank Birger Tonning 27 oppdrett


1 William Fosdahl
311 poeng på 49 oppdrett av 13 familier
Corydoras c007 / C007 Callichthyidae 15 poeng Se bilde
Panaqolus maccus (L104, L162) / Klovnepleco Loricariidae 14 poeng Se bilde
Hypancistrus sp. L340 Loricariidae 13 poeng Se bilde
Corydoras nattereri Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras sterbai Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras venezuelanus Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras adolfoi Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras corydoras sp. cw010 / Gold Laser CoryCW010 Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras sp black / sp black Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Mikrogeophagus ramirezi / Sommerfuglciklide Cichlidae 12 poeng Se bilde
Corydoras nanus Callichthyidae 11 poeng
Corydoras napoensis Callichthyidae 11 poeng
Corydoras sodalis Callichthyidae 11 poeng
Cleithracara maronii / Nøkkelhullciklide Cichlidae 10 poeng
Hypancistrus debilittera (L129) / Sjokolade-sebrapleco Loricariidae 9 poeng
Corydoras duplicareus Callichthyidae 8 poeng
Betta splendens / Kampfisk , slørkampfisk Belontiidae 8 poeng
Apistogramma macmasteri Cichlidae 8 poeng
Corydoras aeneus / Metallpansermalle Callichthyidae 7 poeng
Geophagus sp Tapaj=s Orange Head Cichlidae 7 poeng
Corydoras paleatus / Flekket pansermalle Callichthyidae 7 poeng
Apistogramma agassizii / Regnbueciklide Cichlidae 7 poeng
Apistogramma cacatuoides / Kakadueciklide Cichlidae 7 poeng
Laetacara curviceps / Kurvciklide Cichlidae 7 poeng
Apistogramma borellii / Gul dvergciklide Cichlidae 7 poeng
Caridina cantonensis sp. red bee / Rød biereke Atyiden 5 poeng
Caridina cantonensis sp. black bee / Sort biereke Atyiden 5 poeng
Caridina cantonensis sp. blue tiger / Blå tigerreke Atyiden 4 poeng
Ancistrus sp. L144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Caridina cf. breviata / bumblebee Atyiden 4 poeng
Archocentrus nigrofasciatus / Sebraciklide Cichlidae 3 poeng
Poecilia sphenops / Molly Poeciliidae 3 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. blue / Blå reke Atyidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Hemichromis bimaculatus / Juvelciklide Cichlidae 2 poeng
Neocaridina cf. zhangjiajiensis / Hvit perlereke Atyidae 2 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide Cichlidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Orthogastropoda anentome helena / Asiatisk jegersnegle Neogastropoda 2 poeng
Ampullariidae pomacea bridgesii / eplesnegler Orthogastropoda, 2 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng
Xiphophorus variatus / Indianerplaty Poeciliidae 2 poeng
Poecilia latipinna / Seilfinnemolly Poeciliidae 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng
Planorbidae planorbidae / Rød posthornsnegle Skivesnegler 1 poeng
Thiaridae Troschel thiara winteri / Thiara winteri-snegle Thiaridae Troschel 1 poeng

2 Jan Gustavsen
228 poeng på 37 oppdrett av 14 familier
Siluriformes unset orinoco angel pleco / L-201 Loricariidae 15 poeng Se bilde
Symphysodon sp. discus oppdrett / Discus Cichlidae 14 poeng Se bilde
Loricaria contradens / contradens Loricariidae 13 poeng Se bilde
Corydoras venezuelanus Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras sterbai Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras metae Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras panda Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras sp black / sp black Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras corydoras sp. cw010 / Gold Laser CoryCW010 Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Corydoras adolfoi Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Hypancistrus debilittera (L129) / Sjokolade-sebrapleco Loricariidae 9 poeng
Ancistrus sp. L071 (L181, L249) Loricariidae 8 poeng
Cypriniformes danio margaritatus / Galaxy Rasbora Cyprinidae 8 poeng
Cypriniformes microrasbora kubotai / Neon Dwarf Rasbora Cyprinidae 8 poeng
Corydoras paleatus / Flekket pansermalle Callichthyidae 7 poeng
Cypriniformes danio tinwini / Tinwini Cyprinidae 6 poeng
Ancistrus sp. L180 Loricariidae 5 poeng
Caridina cantonensis sp. black bee / Sort biereke Atyiden 5 poeng
Caridina cantonensis sp. red bee / Rød biereke Atyiden 5 poeng
Ancistrus sp. L144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Tanichthys albonubes / Venusfisk Cyprinidae 4 poeng
Caridina cantonensis sp. blue tiger / Blå tigerreke Atyiden 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Orthogastropoda anentome helena / Asiatisk jegersnegle Neogastropoda 2 poeng
Ampullariidae pomacea bridgesii / eplesnegler Orthogastropoda, 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. blue / Blå reke Atyidae 2 poeng
Macrobrachium assamensis / Indisk kloreke Palaemonidae 2 poeng
Caridina babaulti / Grønn reke, Atyiden 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng
Planorbidae planorbidae / Rød posthornsnegle Skivesnegler 1 poeng
Thiaridae Troschel thiara winteri / Thiara winteri-snegle Thiaridae Troschel 1 poeng

3 Bjørn Thorsbakken
124 poeng på 14 oppdrett av 7 familier
Paedocypris progenetica Danioninae 20 poeng Se bilde
Betta macrostoma Belontiidae 18 poeng Se bilde
Danionella translucida Cyprinidae 17 poeng Se bilde
Betta persephone Belontiidae 15 poeng Se bilde
Betta tussyae Belontiidae 15 poeng Se bilde
Betta rutilans Belontiidae 15 poeng Se bilde
Lamprichthys tanganicanus Poeciliidae 10 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Poecilia obscura Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Neocaridina cf. zhangjiajiensis / Hvit perlereke Atyidae 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng

4 Frank Birger Tonning
124 poeng på 27 oppdrett av 7 familier
Cyprichromis leptosoma Cichlidae 13 poeng Se bilde
Fundulopanchax sjostedti Aplocheilidae 8 poeng
Tropheus duboisi Cichlidae 8 poeng
Labidochromis hongi / Hongi Cichlidae 7 poeng
Labidochromis caeruleus Cichlidae 7 poeng
Pseudotropheus sp. acei / Mary Gold Cichlidae 6 poeng
Neolamprologus leleupi / Sitronciklide Cichlidae 6 poeng
Cyrtocara moorii / Delfinciklide Cichlidae 6 poeng
Hypsophrys nicaraguense Cichlidae 5 poeng
Sciaenochromis fryeri Cichlidae 5 poeng
Aulonocara stuartgranti Cichlidae 5 poeng
Archocentrus spilurus Cichlidae 4 poeng
Aphyosemion australe Aplocheilidae 4 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Pseudotropheus crabro Cichlidae 4 poeng
Julidochromis transcriptus Cichlidae 4 poeng
Julidochromis ornatus Cichlidae 4 poeng
Neolamprologus caudopunctatus Cichlidae 4 poeng
Pseudotropheus aurora Cichlidae 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly Poeciliidae 3 poeng
Epiplatys dageti dageti Aplocheilidae 3 poeng
Fundulopanchax gardneri nigerianus Aplocheilidae 3 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng
Planorbidae planorbidae / Rød posthornsnegle Skivesnegler 1 poeng

5 Willy Weber
52 poeng på 10 oppdrett av 7 familier
Betta persephone Belontiidae 15 poeng Se bilde
Betta unimaculata Belontiidae 13 poeng Se bilde
Labidochromis caeruleus Cichlidae 7 poeng
Neolamprologus multifasciatus Cichlidae 4 poeng
Pseudotropheus crabro Cichlidae 4 poeng
Fundulopanchax gardneri nigerianus Aplocheilidae 3 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng

6 Stig Skywalker Bjerknes
49 poeng på 17 oppdrett av 8 familier
Labidochromis hongi / Hongi Cichlidae 7 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Neolamprologus multifasciatus Cichlidae 4 poeng
Neolamprologus brevis Cichlidae 4 poeng
Neolamprologus pulcher / Prinsessen av Zambia Cichlidae 4 poeng
Julidochromis transcriptus Cichlidae 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly Poeciliidae 3 poeng
Xiphophorus helleri / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Turbinidae turbo brunneus Trochhoidea 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Neolamprologus brichardi / Prinsessen av Burundi Cichlidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. blue / Blå reke Atyidae 2 poeng
Macrobrachium assamensis / Indisk kloreke Palaemonidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng

7 Boy Nielsen
38 poeng på 10 oppdrett av 7 familier
Fundulosoma thierryi Aplocheilidae 9 poeng
Corydoras aeneus / Metallpansermalle Callichthyidae 7 poeng
Aplocheilus lineatus Aplocheilidae 5 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Fundulopanchax gardneri nigerianus Aplocheilidae 3 poeng
Xiphophorus helleri / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide Cichlidae 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng

8 Jan Gundersen
31 poeng på 8 oppdrett av 6 familier
Corydoras aeneus / Metallpansermalle Callichthyidae 7 poeng
Perciformes apistogramma sp Cichlidae 6 poeng
Caridina cantonensis sp. red bee / Rød biereke Atyiden 5 poeng
Ancistrus sp. L144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Poecilia sphenops / Molly Poeciliidae 3 poeng
Xiphophorus helleri / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng

9 Jim Normann Nordli
24 poeng på 5 oppdrett av samme familie
Aphyosemion riggenbachi Aplocheilidae 8 poeng
Fundulopanchax scheeli Aplocheilidae 5 poeng
Aphyosemion gabunense gabunense Aplocheilidae 4 poeng
Aphyosemion elberti Aplocheilidae 4 poeng
Fundulopanchax gardneri gardneri Aplocheilidae 3 poeng

10 Ole Michael Mikkelsen
20 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Corydoras venezuelanus Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Nematobrycon lacortei / Regnbuetetra Characidae 8 poeng

11 Sissel Jerve
14 poeng på 7 oppdrett av 7 familier
Caridina cantonensis sp. red bee / Rød biereke Atyiden 5 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Pachychilus tylomelania sp / Sulawesisnegle Pachychilidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng
Thiaridae Troschel thiara winteri / Thiara winteri-snegle Thiaridae Troschel 1 poeng
Planorbidae rød posthornsnegle / Rød posthornsnegle Skivesnegler 1 poeng

12 John H. Bongard
13 poeng på 5 oppdrett av 4 familier
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Poecilia salvatoris / Libertymolly Poeciliidae 3 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide Cichlidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Macrobrachium assamensis / Indisk kloreke Palaemonidae 2 poeng

13 Julie Marie Gulliksen Østgaard
12 poeng på 6 oppdrett av 3 familier
Poecilia salvatoris / Libertymolly Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Planorboidea physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng

14 Joakim Tryland
8 poeng på 4 oppdrett av 3 familier
Xiphophorus helleri / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng

15 Jo Bergene
6 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

16 Samuel Fall Jakobsen
6 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Macrobrachium assamensis / Indisk kloreke Palaemonidae 2 poeng

17 Elsebeth Hoel
4 poeng på ett oppdrett
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng

18 Jarle Fabian
3 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle Thiaridae 1 poeng

Tilbake

PDF

Stat