Logo Overskrift

Oppdrettskonkurransen - Fisk drettet i OAK

Lista viser alle arter som er oppdrettet av medlemmer i OAK med den som har flest oppdrett øverst.
Klikker du på ikonet for oppdrettere (Oppdrettere) får du en liste over alle som har drettet den arten.


Sortering:       

Tilbake
 Poecilia wingei / Endlers guppy  Poeciliidae  45 oppdr.
 Ancistrus sp oppdrett  Loricariidae  44 oppdr.
 Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle  Thiaridae  43 oppdr.
 Neocaridina heteropoda sp. red / Kirsebærreke  Atyidae  43 oppdr.
 Poecilia reticulata / Guppy  Poeciliidae  37 oppdr.
 Planorboidea physa acuta / Blæresnegle  Physidae  30 oppdr.
 Xiphophorus helleri / Sverddrager  Poeciliidae  25 oppdr.
 Ancistrus L144  Loricariidae  20 oppdr.
 Corydoras aeneus / Metallpansermalle  Callichthyidae  18 oppdr.
10   Labidochromis caeruleus  Cichlidae  16 oppdr.
11   Planorbidae rød posthornsnegle / Rød posthornsnegle  Skivesnegler  16 oppdr.
12   Poecilia salvatoris / Libertymolly  Poeciliidae  16 oppdr.
13   Xiphophorus maculatus / Platy  Poeciliidae  16 oppdr.
14   Corydoras sterbai  Callichthyidae  14 oppdr.
15   Pelvicachromis pulcher / Palettciklide  Cichlidae  13 oppdr.
16   Fundulopanchax gardneri gardneri  Aplocheilidae  12 oppdr.
17   Orthogastropoda anentome helena / Asiatisk jegersnegle  Neogastropoda  12 oppdr.
18   Poecilia sphenops / Molly  Poeciliidae  11 oppdr.
19   Heterandria formosa / Dverg tannkarpe  Poeciliidae  10 oppdr.
20   Labidochromis hongi / Hongi  Cichlidae  10 oppdr.
21   Caridina cantonensis sp. red bee / Rød biereke  Atyiden  9 oppdr.
22   Corydoras venezuelanus 12   Callichthyidae  9 oppdr.
23   Pseudotropheus estherae  Cichlidae  9 oppdr.
24   Ampullariidae pomacea bridgesii / eplesnegler  Orthogastropoda,  8 oppdr.
25   Aulonocara stuartgranti  Cichlidae  8 oppdr.
26   Cyrtocara moorii / Delfinciklide  Cichlidae  8 oppdr.
27   Fundulopanchax gardneri nigerianus  Aplocheilidae  7 oppdr.
28   Hypancistrus debilittera (L129) / Sjokolade-sebrapleco  Loricariidae  7 oppdr.
29   Neoheterandria elegans  Poeciliidae  7 oppdr.
30   Pseudotropheus crabro  Cichlidae  7 oppdr.
31   Caridina babaulti / Grønn reke,  Atyiden  6 oppdr.
32   Girardinus falcatus  Poeciliidae  6 oppdr.
33   Macrobrachium assamensis / Indisk kloreke  Palaemonidae  6 oppdr.
34   Nematobrycon lacortei / Regnbuetetra  Characidae  6 oppdr.
35   Neocaridina heteropoda sp. blue / Blå reke  Atyidae  6 oppdr.
36   Neolamprologus multifasciatus  Cichlidae  6 oppdr.
37   Xiphophorus variatus / Indianerplaty  Poeciliidae  6 oppdr.
38   Hypancistrus zebra / Sebrapleco (L046, L098) 12   Loricariidae  5 oppdr.
39   Julidochromis ornatus  Cichlidae  5 oppdr.
40   Julidochromis transcriptus  Cichlidae  5 oppdr.
41   Neocaridina heteropoda sp. orange / Sakura orange  Atyidae  5 oppdr.
42   Neolamprologus brichardi / Prinsessen av Burundi  Cichlidae  5 oppdr.
43   Pseudotropheus sp.acei / Mary Gold  Cichlidae  5 oppdr.
44   Apistogramma borellii / Gul dvergciklide  Cichlidae  4 oppdr.
45   Caridina cantonensis sp. blue tiger  Atyiden  4 oppdr.
46   Corydoras nattereri 12   Callichthyidae  4 oppdr.
47   Cyprichromis leptosoma 13   Cichlidae  4 oppdr.
48   Epiplatys dageti dageti  Aplocheilidae  4 oppdr.
49   Fundulopanchax marmoratus  Aplocheilidae  4 oppdr.
50   Lamprichthys tanganicanus 10   Poeciliidae  4 oppdr.
51   Marisa cornuarietis / Posthornsnegle  Planorbidae  4 oppdr.
52   Melanochromis auratus  Cichlidae  4 oppdr.
53   Metriaclima sp. msobo / Msobo  Cichlidae  4 oppdr.
54   Neolamprologus leleupi / Sitronciklide  Cichlidae  4 oppdr.
55   Paedocypris progenetica 20   Danioninae  4 oppdr.
56   Paracyprichromis nigripinnis 10   Cichlidae  4 oppdr.
57   Peckoltia compta (L134) / Leopardfroskpleco 14   Loricariidae  4 oppdr.
58   Poecilia caucana  Poeciliidae  4 oppdr.
59   Sciaenochromis fryeri  Cichlidae  4 oppdr.
60   Xiphophorus nezahualcoyotl  Poeciliidae  4 oppdr.
61   Ameca splendens  Goodeidae  3 oppdr.
62   Anomalochromis thomasi  Cichlidae  3 oppdr.
63   Apistogramma cacatuoides / Kakadueciklide  Cichlidae  3 oppdr.
64   Apistogramma sp. papagei / A91  Cichlidae  3 oppdr.
65   Archocentrus nigrofasciatus / Sebraciklide  Cichlidae  3 oppdr.
66   Betta channoides 15   Belontiidae  3 oppdr.
67   Betta persephone 15   Belontiidae  3 oppdr.
68   Betta rutilans 15   Belontiidae  3 oppdr.
69   Caridina cantonensis sp. black bee / Sort biereke  Atyiden  3 oppdr.
70   Corydoras adolfoi 12   Callichthyidae  3 oppdr.
71   Corydoras c007 / C007 15   Callichthyidae  3 oppdr.
72   Corydoras corydoras sp. cw010 / Gold Laser CoryCW010 12   Callichthyidae  3 oppdr.
73   Corydoras paleatus / Flekket pansermalle  Callichthyidae  3 oppdr.
74   Corydoras sp black / sp black 12   Callichthyidae  3 oppdr.
75   Labidochromis sp. "mbamba" / Mbamba  Cichlidae  3 oppdr.
76   Melanochromis cyaneorhabdos  Cichlidae  3 oppdr.
77   Microctenopoma ansorgii 11   Anabantidae  3 oppdr.
78   Neocaridina davidi "blue jelly" / Blue jelly  Atyidae  3 oppdr.
79   Neolamprologus pulcher / Prinsessen av Zambia  Cichlidae  3 oppdr.
80   Pachychilus tylomelania sp / Sulawesisnegle  Pachychilidae  3 oppdr.
81   Sewellia lineolata 10   Balitoridae  3 oppdr.
82   Tanichthys micagemmae  Cyprinidae  3 oppdr.
83   Thiaridae Troschel thiara winteri / Thiara winteri-snegle  Thiaridae Troschel  3 oppdr.
84   Tropheus duboisi  Cichlidae  3 oppdr.
85   Altolamprologus compressiceps / Compressed Cichlid  Cichlidae  2 oppdr.
86   Ancistrus dolichopterus (L183) / Blå antennemalle  Loricariidae  2 oppdr.
87   Aphyosemion elberti  Aplocheilidae  2 oppdr.
88   Aphyosemion striatum  Aplocheilidae  2 oppdr.
89   Apistogramma macmasteri  Cichlidae  2 oppdr.
90   Aplocheilus lineatus  Aplocheilidae  2 oppdr.
91   Aspidoras c125 gold / C125 sp Gold 12   Callichthyidae  2 oppdr.
92   Betta imbellis  Belontiidae  2 oppdr.
93   Betta macrostoma 18   Belontiidae  2 oppdr.
94   Betta splendens / Kampfisk , slørkampfisk  Belontiidae  2 oppdr.
95   Betta tussyae 15   Belontiidae  2 oppdr.
96   Betta unimaculata 13   Belontiidae  2 oppdr.
97   Characodon lateralis / Regnbuegoodeide  Goodeidae  2 oppdr.
98   Chromidotilapia guentheri  Cichlidae  2 oppdr.
99   Corydoras c90 / C90 17   Callichthyidae  2 oppdr.
100   Corydoras cw21 / cw21 12   Callichthyidae  2 oppdr.
101   Corydoras cw32 / cw32 14   Callichthyidae  2 oppdr.
102   Corydoras duplicareus 13   Callichthyidae  2 oppdr.
103   Corydoras oiapoquensis 12   Callichthyidae  2 oppdr.
104   Fossorochromis rostratus  Cichlidae  2 oppdr.
105   Fundulopanchax scheeli  Aplocheilidae  2 oppdr.
106   Fundulopanchax sjostedti  Aplocheilidae  2 oppdr.
107   Gambusia affinis  Poeciliidae  2 oppdr.
108   Herotilapia multispinosa  Cichlidae  2 oppdr.
109   Hypancistrus sp. L340 13   Loricariidae  2 oppdr.
110   Jenynsia onca 10   Anablepidae  2 oppdr.
111   Maylandia sp. zebra gold "kawanga" / Zebra gold  Cichlidae  2 oppdr.
112   Melanochromis joanjohnsonae  Cichlidae  2 oppdr.
113   Neetroplus nematopus  Cichlidae  2 oppdr.
114   Neocaridina cf. zhangjiajiensis / Hvit perlereke  Atyidae  2 oppdr.
115   Neolamprologus brevis  Cichlidae  2 oppdr.
116   Neolamprologus caudopunctatus  Cichlidae  2 oppdr.
117   Otopharynx tetrastigma  Cichlidae  2 oppdr.
118   Poecilia gilli  Poeciliidae  2 oppdr.
119   Poecilia latipinna / Seilfinnemolly  Poeciliidae  2 oppdr.
120   Poecilia obscura  Poeciliidae  2 oppdr.
121   Priapella compressa  Poeciliidae  2 oppdr.
122   Pseudacanthicus leopardus / Leopardpleco, L600, LDA073 19   Loricariidae  2 oppdr.
123   Pseudacanthicus sp. L065 19   Loricariidae  2 oppdr.
124   Pseudacanthicus spinosus / L096, L160 19   Loricariidae  2 oppdr.
125   Pseudotropheus aurora  Cichlidae  2 oppdr.
126   Pterophyllum scalare / Skalare 11   Cichlidae  2 oppdr.
127   Siluriformes unset orinoco angel pleco / L-201 15   Loricariidae  2 oppdr.
128   Symphysodon sp. discus oppdrett / Discus 14   Cichlidae  2 oppdr.
129   Tanichthys albonubes / Venusfisk  Cyprinidae  2 oppdr.
130   Tropheus moorii  Cichlidae  2 oppdr.
131   Turbinidae turbo brunneus  Trochhoidea  2 oppdr.
132   Xenotilapia melanogenys 15   Cichlidae  2 oppdr.
133   Xiphophorus cortezi / Cortez" sverddrager  Poeciliidae  2 oppdr.
134   Xiphophorus mayae  Poeciliidae  2 oppdr.
135   Xiphophorus pygmaeus / Pygme Sverddrager  Poeciliidae  2 oppdr.
136   Altolamprologus calvus  Cichlidae  1 oppdr.
137   Ancistrus sp. L071 (L181, L249)  Loricariidae  1 oppdr.
138   Ancistrus sp. L180  Loricariidae  1 oppdr.
139   Ancistrus sp. paraguay / Rødflekk ancistrus  Loricariidae  1 oppdr.
140   Aphyosemion australe  Aplocheilidae  1 oppdr.
141   Aphyosemion bivittatum  Aplocheilidae  1 oppdr.
142   Aphyosemion gabunense gabunense  Aplocheilidae  1 oppdr.
143   Aphyosemion riggenbachi  Aplocheilidae  1 oppdr.
144   Apistogramma agassizii / Regnbueciklide  Cichlidae  1 oppdr.
145   Apistogramma hongsloi  Cichlidae  1 oppdr.
146   Apistogramma panduro  Cichlidae  1 oppdr.
147   Apistogramma sp "pebas"  Cichlidae  1 oppdr.
148   Apistogramma viejita  Cichlidae  1 oppdr.
149   Archocentrus spilurus  Cichlidae  1 oppdr.
150   Asolene spixi / Sebraeplesnegle  Ampullariidae  1 oppdr.
151   Ataeniobius toweri  Goodeidae  1 oppdr.
152   Aulonocara hansbaenschi  Cichlidae  1 oppdr.
153   Aulonocara jacobfreibergi  Cichlidae  1 oppdr.
154   Aulonocara maylandi  Cichlidae  1 oppdr.
155   Barboides gracilis 10   Cyprinidae  1 oppdr.
156   Betta cf. rutilans 15   Belontiidae  1 oppdr.
157   Betta coccina 15   Belontiidae  1 oppdr.
158   Betta falx 15   Belontiidae  1 oppdr.
159   Betta hendra 15   Belontiidae  1 oppdr.
160   Betta patoti 13   Belontiidae  1 oppdr.
161   Betta rubra 11   Belontiidae  1 oppdr.
162   Betta sp. apiapi 15   Belontiidae  1 oppdr.
163   Betta sp. palankaraya 15   Belontiidae  1 oppdr.
164   Betta strohi 15   Belontiidae  1 oppdr.
165   Betta uberis / Pangkalan 15   Belontiidae  1 oppdr.
166   Biotodoma cupido / Cupidociklide 16   Cichlidae  1 oppdr.
167   Brachyrhaphis olomina 10   Poeciliidae  1 oppdr.
168   Brachyrhaphis punctifer 10   Poeciliidae  1 oppdr.
169   Bulininae planorbella trivolvis  Planorbidae  1 oppdr.
170   Callochromis pleurospilus  Cichlidae  1 oppdr.
171   Caridina cf. breviata / bumblebee  Atyiden  1 oppdr.
172   Chilatherina fasciata 10   Melanotaeniidae  1 oppdr.
173   Chilatherina fasciata 10   Melanotaeniidae  1 oppdr.
174   Chilatherina fasciata 10   Melanotaeniidae  1 oppdr.
175   Cichlasoma beani 10   Cichlidae  1 oppdr.
176   Cichlasoma facetum  Cichlidae  1 oppdr.
177   Cleithracara maronii / Nøkkelhullciklide 10   Cichlidae  1 oppdr.
178   Congochromis dimidiatus / Rød kongociklide 10   Cichlidae  1 oppdr.
179   Copadichromis borleyi  Cichlidae  1 oppdr.
180   Corydoras araguaiaensis 16   Callichthyidae  1 oppdr.
181   Corydoras boesemani 16   Callichthyidae  1 oppdr.
182   Corydoras burgessi 12   Callichthyidae  1 oppdr.
183   Corydoras ehrhardti 13   Callichthyidae  1 oppdr.
184   Corydoras gossei 14   Callichthyidae  1 oppdr.
185   Corydoras metae 12   Callichthyidae  1 oppdr.
186   Corydoras multimaculatus 16   Callichthyidae  1 oppdr.
187   Corydoras nanus 11   Callichthyidae  1 oppdr.
188   Corydoras napoensis 11   Callichthyidae  1 oppdr.
189   Corydoras orcesi 19   Callichthyidae  1 oppdr.
190   Corydoras panda 12   Callichthyidae  1 oppdr.
191   Corydoras parallelus 15   Callichthyidae  1 oppdr.
192   Corydoras reynoldsi 12   Callichthyidae  1 oppdr.
193   Corydoras sodalis 11   Callichthyidae  1 oppdr.
194   Corydoras sp. c121 13   Callichthyidae  1 oppdr.
195   Corydoras sp. cw009 / GREEN LASER 13   Callichthyidae  1 oppdr.
196   Corydoras sp. cw016 19   Callichthyidae  1 oppdr.
197   Corydoras sp. cw037 / cw037 18   Callichthyidae  1 oppdr.
198   Corydoras sp. cw038 14   Callichthyidae  1 oppdr.
199   Corydoras weitzmani 15   Callichthyidae  1 oppdr.
200   Cryptoheros sajica / Sajica-ciklide  Cichlidae  1 oppdr.
201   Cyathopharynx foai 15   Cichlidae  1 oppdr.
202   Cypriniformes danio margaritatus / Galaxy Rasbora  Cyprinidae  1 oppdr.
203   Cypriniformes danio tinwini / Tinwini  Cyprinidae  1 oppdr.
204   Cypriniformes microrasbora kubotai / Neon Dwarf Rasbora  Cyprinidae  1 oppdr.
205   Danionella translucida 17   Cyprinidae  1 oppdr.
206   Epiplatys annulatus / Klovnekilli  Aplocheilidae  1 oppdr.
207   Epiplatys dageti monroviae  Aplocheilidae  1 oppdr.
208   Epiplatys zenkeri  Aplocheilidae  1 oppdr.
209   Fundulopanchax walkeri  Aplocheilidae  1 oppdr.
210   Fundulosoma thierryi  Aplocheilidae  1 oppdr.
211   Geophagus sp Tapaj=s Orange Head  Cichlidae  1 oppdr.
212   Girardinus metallicus  Poeciliidae  1 oppdr.
213   Hemiancistrus sp. l128 / Blue Ghost 20   Loricariidae  1 oppdr.
214   Hemichromis bimaculatus / Juvelciklide  Cichlidae  1 oppdr.
215   Heterandria bimaculata  Poeciliidae  1 oppdr.
216   Hypancistrus sp. l236 16   Loricariidae  1 oppdr.
217   Hypancistrus sp. l260 10   Loricariidae  1 oppdr.
218   Hypancistrus sp. L411  Loricariidae  1 oppdr.
219   Hypsophrys nicaraguense  Cichlidae  1 oppdr.
220   Iodotropheus sprengerae  Cichlidae  1 oppdr.
221   Julidochromis marlieri  Cichlidae  1 oppdr.
222   Lacustricola pumilus / Tanganyika Lyktøye  Poeciliidae  1 oppdr.
223   Laetacara curviceps / Kurvciklide  Cichlidae  1 oppdr.
224   Laimosemion agilae  Rivulidae  1 oppdr.
225   Lamprologus occelatus  Cichlidae  1 oppdr.
226   Leporacanthicus heterodon (l172a, 172b) / Golden Vampire Pleco 18   Loricariidae  1 oppdr.
227   Lethrinops sp. red cap  Cichlidae  1 oppdr.
228   Limia melanogaster / Blå limia  Poeciliidae  1 oppdr.
229   Limia nigrofasciata / Svartbåndlimia  Poeciliidae  1 oppdr.
230   Loricaria contradens / contradens 13   Loricariidae  1 oppdr.
231   Maylandia greshakei  Cichlidae  1 oppdr.
232   Melanochromis dialeptos  Cichlidae  1 oppdr.
233   Melanotaenia boesemani  Melanotaeniidae  1 oppdr.
234   Melanotaenia duboulayi 10   Melanotaeniidae  1 oppdr.
235   Melanotaenia eachamensis  Melanotaeniidae  1 oppdr.
236   Melanotaenia maccullochi  Melanotaeniidae  1 oppdr.
237   Melanotaenia parva 10   Melanotaeniidae  1 oppdr.
238   Melanotaenia praecox  Melanotaeniidae  1 oppdr.
239   Melanotaenia spec. 11   Melanotaeniidae  1 oppdr.
240   Melanotaenia splendida inornata 10   Melanotaeniidae  1 oppdr.
241   Melanotaenia synergos  Melanotaeniidae  1 oppdr.
242   Metriaclima sp. elongatus chewere / Chewere  Cichlidae  1 oppdr.
243   Mikrogeophagus altispinosa 10   Cichlidae  1 oppdr.
244   Mikrogeophagus ramirezi / Sommerfuglciklide 12   Cichlidae  1 oppdr.
245   Nandopsis tetracanthus  Cichlidae  1 oppdr.
246   Nannacara anomala  Cichlidae  1 oppdr.
247   Nanochromis transvestitus 11   Cichlidae  1 oppdr.
248   Neocaridina heteropoda sp. sort / sakura sort  Atyidae  1 oppdr.
249   Neocaridina sp kasat river blue tail  Atyidae  1 oppdr.
250   Neoheterandria tridentiger  Poeciliidae  1 oppdr.
251   Oligancistrus sp. l020 17   Loricariidae  1 oppdr.
252   Oligancistrus sp. l030 17   Loricariidae  1 oppdr.
253   Ophthalmotilapia ventralis 10   Cichlidae  1 oppdr.
254   Oreochromis mossambicus  Cichlidae  1 oppdr.
255   Panaqolus maccus (L104, L162) / Klovnepleco 14   Loricariidae  1 oppdr.
256   Panaqolus sp. l398 18   Loricariidae  1 oppdr.
257   Panaque sp. l169 18   Loricariidae  1 oppdr.
258   Parosphromenus deissneri 15   Belontiidae  1 oppdr.
259   Pelvicachromis kribensis  Cichlidae  1 oppdr.
260   Pelvicachromis sacrimontis  Cichlidae  1 oppdr.
261   Pelvicachromis subocellatus  Cichlidae  1 oppdr.
262   Perciformes apistogramma sp  Cichlidae  1 oppdr.
263   Phallichthys amates amates  Poeciliidae  1 oppdr.
264   Phallichthys quadripunctatus  Poeciliidae  1 oppdr.
265   Phalloceros caudimaculatus / Kaudi  Poeciliidae  1 oppdr.
266   Placidochromis electra / Elektra  Cichlidae  1 oppdr.
267   Poropanchax normani  Rivulidae  1 oppdr.
268   Protomelas kirkii  Cichlidae  1 oppdr.
269   Protomelas taeniolatus / Taiwan Red  Cichlidae  1 oppdr.
270   Pseudacanthicus cf. loepardus (L114) / Demini Leopardpleco 20   Loricariidae  1 oppdr.
271   Pseudacanthicus sp. l097 19   Loricariidae  1 oppdr.
272   Pseudacanthicus sp. l452 19   Loricariidae  1 oppdr.
273   Pseudotropheus demasoni  Cichlidae  1 oppdr.
274   Pseudotropheus macrophthalmus  Cichlidae  1 oppdr.
275   Pseudotropheus socolofi  Cichlidae  1 oppdr.
276   Pterophyllum leopoldi / Dvergscalare 12   Cichlidae  1 oppdr.
277   Puntius conchonius / Praktbarbe  Cyprinidae  1 oppdr.
278   Puntius titteya / Sherrybarbe  Cyprinidae  1 oppdr.
279   Rineloricaria lanceolata 17   Loricariidae  1 oppdr.
280   Sturisoma aureum 18   Loricariidae  1 oppdr.
281   Synodontis lucipinnis 17   Mochokidae  1 oppdr.
282   Tateurndina ocellicauda / Indianergoby  Eleotridae  1 oppdr.
283   Thorichthys ellioti / Ellioticiklide  Cichlidae  1 oppdr.
284   Trichopodus leerii / Perlegurami, Mosaikgurami  Osphronemidae  1 oppdr.
285   Trichopodus trichopterus / Blå gurami , Trepunkt g.  Osphronemidae  1 oppdr.
286   Tropheops tropheops  Cichlidae  1 oppdr.
287   Tropheus kasabae  Cichlidae  1 oppdr.
288   Xenotoca eiseni  Goodeidae  1 oppdr.
289   Xiphophorus kallmani  Poeciliidae  1 oppdr.
290   Xiphophorus montezumae / Montezumasverddrager  Poeciliidae  1 oppdr.
291   Xiphophorus multilineatus  Poeciliidae  1 oppdr.
 
  Totalt 1000 oppdrett av 291 forskjellige arter i 31 familier

PDF