Logo Overskrift

Oppdrettskonkurransen - oppdrettsliste for 2018

Her er lista over de som har fått godkjente oppdrett i 2018. Den som til enhver tid har flest oppdrettspoeng vil ligge øverst på lista.

Du kan også se en liste over alle fisk som er drettet i klubben her.

Oppdrettsår:
1 Erik Johansen
190 poeng på 26 oppdrett av 7 familier
Corydoras sp. cw016 / CW016 Callichthyidae 19 poeng Se bilde
Corydoras multimaculatus Callichthyidae 16 poeng Se bilde
Corydoras parallelus Callichthyidae 15 poeng Se bilde
Peckoltia compta / Leopardfroskpleco, L134 Loricariidae 14 poeng Se bilde
Scleromystax sp. cw038 / CW038 Callichthyidae 14 poeng Se bilde
Scleromystax kronei Callichthyidae 13 poeng Se bilde
Corydoras sp. cw009 / CW009, Green Laser Callichthyidae 13 poeng Se bilde
Corydoras sp. c121 / C121 Callichthyidae 13 poeng Se bilde
Hypancistrus sp. l262 Loricariidae 12 poeng Se bilde
Corydoras burgessi Callichthyidae 12 poeng Se bilde
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Caridina logemanni / Rød biereke, Red Bee Atyidae 5 poeng
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Corydoras aeneus / Metallpansermalle Callichthyidae 4 poeng
Caridina mariae "blue tiger" / Blå tigerreke, Blue Tiger Atyidae 4 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Neocaridina davidi "sakura" / Sakura Atyidae 3 poeng
Neocaridina davidi "blue jelly" / Blue jelly Atyidae 3 poeng
Neocaridina davidi "yellow" / Gul reke Atyidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Clea helena / Asiatisk jegersnegle Buccinidae 2 poeng
Neocaridina sp. "blue" / Blå reke Atyidae 2 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Physa acuta / Blæresnegle Physidae 1 poeng
Planorbis corneus / Rød posthornsnegle Planorbidae 1 poeng

2 Camilla Ottesen
36 poeng på 12 oppdrett av 9 familier
Trigonostigma heteromorpha / Kileflekkrasbora Cyprinidae 10 poeng
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4 poeng
Neocaridina davidi "blue jelly" / Blue jelly Atyidae 3 poeng
Asolene spixi / Sebraeplesnegle Ampullariidae 2 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng
Neolamprologus brichardi / Prinsessen av Burundi Cichlidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Clea helena / Asiatisk jegersnegle Buccinidae 2 poeng
Tylomelania sp. / Sulawesisnegle Pachychilidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle, Malawi snegle Thiaridae 1 poeng

3 Kjell Magnus Olsen
29 poeng på 4 oppdrett av 2 familier
Paracyprichromis nigripinnis Cichlidae 10 poeng
Xenotilapia bathyphila Cichlidae 8 poeng
Callochromis pleurospilus Cichlidae 7 poeng
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng

4 Ole Paulsen
23 poeng på 4 oppdrett av 3 familier
Pseudacanthicus sp. l452 Loricariidae 19 poeng Se bilde
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Planorbis corneus / Rød posthornsnegle Planorbidae 1 poeng
Marisa cornuarietis / Posthornsnegle Planorbidae 1 poeng

5 Per Thoresen
18 poeng på 3 oppdrett av 3 familier
Hypancistrus debilittera / Sjokolade-sebrapleco, L129 Loricariidae 9 poeng
Corydoras sterbai Callichthyidae 7 poeng
Neocaridina davidi "red" / Kirsebærreke Atyidae 2 poeng

6 Jo Bergene
15 poeng på 4 oppdrett av 3 familier
Pseudomugil luminatus / Red Neon Blue-Eye Pseudomugilidae 8 poeng
Neoheterandria elegans Poeciliidae 4 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle, Malawi snegle Thiaridae 1 poeng

7 Erik Stormer
14 poeng på 3 oppdrett av samme familie
Altolamprologus compressiceps / Compressed Cichlid Cichlidae 6 poeng
Neolamprologus similis Cichlidae 4 poeng
Julidochromis ornatus Cichlidae 4 poeng

8 Eivind Henriksen
13 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Puntius titteya / Sherrybarbe Cyprinidae 8 poeng
Cryptoheros sajica / Sajica-ciklide Cichlidae 5 poeng

9 Samuel Fall Jakobsen
11 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Dario dario / Skarlagenrød kamelonfisk Badidae 9 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

10 Boy Nielsen
8 poeng på 3 oppdrett av samme familie
Girardinus falcatus Poeciliidae 3 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

11 Svend Petersen
5 poeng på 2 oppdrett av samme familie
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

12 Kristian Bråten
4 poeng på ett oppdrett
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4 poeng

13 Christian-Nicolai Nymoen
2 poeng på ett oppdrett
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

14 Ola Falck Sprauten
2 poeng på ett oppdrett
Cambarellus shufeldtii / Cajun dwarf crayfish Cambaridae 2 poeng

Tilbake

PDF

Stat