Logo Overskrift

Oppdrettskonkurransen

Her er den endelige resultatlista for oppdrettskonkurransen i 2003.

Du kan også se en liste over alle fisk som er drettet i klubben her.

Oppdrettsår:

Lista er manuelt skrevet etter oppdrettsskjema utlånt av PC.
Poengene er de poeng som var gyldig da oppdrettet ble gjort (2003).


1 Jo Stenersen
111 poeng på 12 oppdrett av 4 familier
Crenicara punctulatum Cichlidae 17 poeng
Dicrossus filamentosus / Sjakkbrettciklide Cichlidae 16 poeng
Astronotus ocellatus / Oscar Cichlidae 12 poeng
Geophagus steindachneri Cichlidae 12 poeng
Guianacara owroewefi Cichlidae 10 poeng
Guianacara geayi Cichlidae 10 poeng
Geophagus parnaibae Cichlidae 10 poeng
Thorichthys helleri Cichlidae 8 poeng
Poecilocharax weitzmani Crenuchidae 8 poeng
Fundulopanchax gardneri Aplocheilidae 3 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

2 Per Christian Hasselgreen Jr.
69 poeng på 12 oppdrett av 5 familier
Brachyrhaphis roseni / Kardinaltannkarpe Poeciliidae 10 poeng
Xiphophorus clemenciae / Gul sverddrager Poeciliidae 8 poeng
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Priapella intermedia Poeciliidae 8 poeng
Micropoecilia picta / Sump Molly Poeciliidae 7 poeng
Labidochromis caeruleus / Golden Cichlidae 7 poeng
Elassoma evergladei / Dvergsolabbor Elassomatidae 5 poeng
Neoheterandria elegans Poeciliidae 4 poeng
Tanichthys micagemmae / Dvergkardinalfisk Cyprinidae 4 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Maylandia estherae / Rød Zebra Cichlidae 3 poeng
Limia nigrofasciata / Svartbåndlimia Poeciliidae 2 poeng

3 Oskar Ødegaard
61 poeng på 9 oppdrett av 3 familier
Corydoras pygmaeus / Pygmépansermalle Callichthyidae 15 poeng
Corydoras hastatus / Dvergpansermalle Callichthyidae 15 poeng
Corydoras panda / Panda-pansermalle Callichthyidae 12 poeng
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng
Gambusia holbrooki / Østlig moskitofisk Poeciliidae 2 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

4 Ingrid Bønes
49 poeng på 10 oppdrett av 5 familier
Trichogaster fasciata / Båndgurami, Stripet gurami Osphronemidae 9 poeng
Trichogaster lalius / Dverggurami Osphronemidae 8 poeng
Labidochromis caeruleus / Golden Cichlidae 7 poeng
Aulonocara stuartgranti Cichlidae 5 poeng
Danio rerio / Sebrafisk Cyprinidae 5 poeng
Protomelas fenestratus Cichlidae 4 poeng
Protomelas taeniolatus / Taiwan Red Cichlidae 4 poeng
Fundulopanchax gardneri Aplocheilidae 3 poeng
Poecilia caucana Poeciliidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

5 Svend Petersen
42 poeng på 3 oppdrett av samme familie
Boraras brigittae / Moskito-rasbora Cyprinidae 15 poeng
Boraras maculatus / Dvergrasbora Cyprinidae 15 poeng
Trigonostigma hengeli Cyprinidae 12 poeng

6 Jan-Øyvind Pallum
40 poeng på 8 oppdrett av 4 familier
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Puntius titteya / Sherrybarbe Cyprinidae 8 poeng
Macropodus opercularis / Paradisfisk Belontiidae 7 poeng
Aequidens pulcher / Blå ciklide, Blå acara Cichlidae 5 poeng
Melanochromis auratus Cichlidae 4 poeng
Neolamprologus multifasciatus Cichlidae 4 poeng
Hemichromis bimaculatus / Juvelciklide Cichlidae 2 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng

7 Mathias H. Eidberg
36 poeng på 6 oppdrett av 3 familier
Pterophyllum scalare / Skalare Cichlidae 11 poeng
Apistogramma macmasteri / MacMasters dvergciklide Cichlidae 8 poeng
Nematobrycon palmeri / Keisertetra Characidae 8 poeng
Neolamprologus multifasciatus Cichlidae 4 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

8 Jim Nordli
35 poeng på 6 oppdrett av 3 familier
Melanotaenia praecox / Neon Regnbuefisk Melanotaeniidae 9 poeng
Micropoecilia picta / Sump Molly Poeciliidae 7 poeng
Aphyosemion cognatum Aplocheilidae 7 poeng
Aphyosemion poliaki Aplocheilidae 7 poeng
Fundulopanchax mamfensis Aplocheilidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

9 Svein Grydeland
33 poeng på 6 oppdrett av 4 familier
Pterophyllum scalare / Skalare Cichlidae 11 poeng
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Macropodus spechti / Svart makropode Belontiidae 7 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng

10 Ida Kahlbom
32 poeng på 4 oppdrett av samme familie
Geophagus steindachneri Cichlidae 12 poeng
Apistogramma nijsseni / Panda dvergciklide Cichlidae 9 poeng
Cyrtocara moorii / Delfinciklide Cichlidae 6 poeng
Placidochromis electra / Elektra Cichlidae 5 poeng

11 Anders Nielssen
30 poeng på 5 oppdrett av 4 familier
Trichopodus leerii / Perlegurami, Mosaikgurami Osphronemidae 8 poeng
Puntius titteya / Sherrybarbe Cyprinidae 8 poeng
Epiplatys barmoiensis Aplocheilidae 7 poeng
Pseudotropheus elongatus Cichlidae 4 poeng
Maylandia estherae / Rød Zebra Cichlidae 3 poeng

12 Runar Ottesen
26 poeng på 7 oppdrett av 3 familier
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Xiphophorus cortezi / Cortez" sverddrager Poeciliidae 5 poeng
Xiphophorus couchianus Poeciliidae 4 poeng
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Xiphophorus variatus / Indianerplaty Poeciliidae 2 poeng

13 Hans Kristian Løvåsen
20 poeng på 4 oppdrett av samme familie
Labidochromis caeruleus / Golden Cichlidae 7 poeng
Placidochromis electra / Elektra Cichlidae 5 poeng
Protomelas annectens Cichlidae 4 poeng
Pseudotropheus sp. "acei" / Mary Gold Cichlidae 4 poeng

14 Lars Knutsen
18 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Melanotaenia praecox / Neon Regnbuefisk Melanotaeniidae 9 poeng
Thoracochromis brauschi Cichlidae 9 poeng

15 Svein Ole Antonsen
17 poeng på 3 oppdrett av samme familie
Epiplatys annulatus / Klovnekilli Aplocheilidae 9 poeng
Aphyosemion celiae Aplocheilidae 4 poeng
Aphyosemion gabunense Aplocheilidae 4 poeng

16 Geir Erik Nilssen
17 poeng på 3 oppdrett av 3 familier
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Apistogramma agassizii / Regnbueciklide Cichlidae 7 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng

17 Kai Gundersen
14 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Pterophyllum scalare / Skalare Cichlidae 11 poeng
Poecilia sphenops / Molly, Black Molly Poeciliidae 3 poeng

18 Ivar Bernhardsen
14 poeng på 3 oppdrett av 3 familier
Corydoras paleatus / Flekket pansermalle Callichthyidae 7 poeng
Chalinochromis popelini Cichlidae 4 poeng
Heterandria formosa / Dverg tannkarpe Poeciliidae 3 poeng

19 Gaute Gløersen
14 poeng på 6 oppdrett av 2 familier
Xenoophorus captivus Goodeidae 3 poeng
Xenotoca variata Goodeidae 3 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia caucana Poeciliidae 2 poeng
Limia melanogaster / Blå limia Poeciliidae 2 poeng

20 Ulf Erik Sjø
13 poeng på ett oppdrett
Corydoras duplicareus / Falsk Adolfi pansermalle Callichthyidae 13 poeng

21 Gina Holmberg
12 poeng på ett oppdrett
Geophagus steindachneri Cichlidae 12 poeng

22 Gudrun Grydeland
12 poeng på ett oppdrett
Geophagus steindachneri Cichlidae 12 poeng

23 Magnus Beck
12 poeng på 3 oppdrett av 2 familier
Danio albolineatus / Blå danio, Perledanio Cyprinidae 7 poeng
Amatitlania nigrofasciatus / Sebraciklide Cichlidae 3 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng

24 Anders Viker
11 poeng på 4 oppdrett av 3 familier
Danio rerio / Sebrafisk Cyprinidae 5 poeng
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng

25 Øyvind Waal
10 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

26 Dag Grepperud
9 poeng på 2 oppdrett av samme familie
Apistogramma cacatuoides / Kakadueciklide Cichlidae 7 poeng
Neolamprologus brichardi / Prinsessen av Burundi Cichlidae 2 poeng

27 Tor-Olav Lund
9 poeng på 2 oppdrett av 2 familier
Danio albolineatus / Blå danio, Perledanio Cyprinidae 7 poeng
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng

28 Anders Kollerøy
8 poeng på ett oppdrett
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng

29 Guro Grepperud
8 poeng på ett oppdrett
Betta splendens / Kampfisk, slørkampfisk Belontiidae 8 poeng

30 Kim Castañarès
8 poeng på ett oppdrett
Trichogaster lalius / Dverggurami Osphronemidae 8 poeng

31 Osmund Grøholt
8 poeng på ett oppdrett
Hyphessobrycon flammeus / Riotetra, Flammetetra Characidae 8 poeng

32 Tonje Østby
8 poeng på ett oppdrett
Ancistrus dolichopterus / Blå antennemalle, L183 Loricariidae 8 poeng

33 Anders Solem
8 poeng på 2 oppdrett av samme familie
Poecilia velifera / Seilfinnemolly Poeciliidae 6 poeng
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

34 Thambiah Anaihaoppal
6 poeng på ett oppdrett
Poecilia velifera / Seilfinnemolly Poeciliidae 6 poeng

35 Jon Petrusson
5 poeng på ett oppdrett
Neolamprologus helianthus Cichlidae 5 poeng

36 Inger Storstad
5 poeng på 2 oppdrett av samme familie
Poecilia sphenops / Molly, Black Molly Poeciliidae 3 poeng
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng

37 Bent Skarlie
3 poeng på ett oppdrett
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3 poeng

38 Bård Engevik
2 poeng på ett oppdrett
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng

39 Espen Sammerud
2 poeng på ett oppdrett
Pelvicachromis pulcher / Palettciklide, sp. "sacrimontis" Cichlidae 2 poeng

40 Geir Juliussen
2 poeng på ett oppdrett
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2 poeng

41 Thomas Angeltveit
2 poeng på ett oppdrett
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2 poeng


Tilbake

PDF

Stat