Meny Lukk

Resultatliste oppdrett

Oppdrettsår:

Dette er den foreløpige resultatlista for oppdrettskonkurransen i 2022.

Du kan også se en liste over alle fisk som er drettet i klubben her.

Premie for flest poeng i 2022:

🥇   Jan Gundersen 97 poeng
🥈   Svein Grydeland 63 poeng
🥉   Kaare Thode 56 poeng

Premie for flest oppdrett i 2022:

🥇   Samuel Fall Jakobsen 11 oppdrett
🥈   Svein Grydeland 10 oppdrett
🥉   Jan Gundersen 7 oppdrett

1: Jan Gundersen

97 poeng på 7 oppdrett av samme familie

Corydoras eques Callichthyidae 18 📷
Scleromystax barbatus / Sjakkbrettpansermalle Callichthyidae 15 📷
Corydoras sp. c139 / C139 Callichthyidae 14 📷
Corydoras sp. c121 / C121 Callichthyidae 13 📷
Corydoras sp. cw014 / CW014, Orange Laser Cory, CW023, Red Stripe Cory Callichthyidae 13 📷
Corydoras nattereri Callichthyidae 12 📷
Corydoras sp. c123 / C123 Callichthyidae 12 📷

2: Svein Grydeland

63 poeng på 10 oppdrett av 4 familier

Nanochromis transvestitus Cichlidae 11
Apistogramma trifasciata Cichlidae 9
Apistogramma sp.d31 Cichlidae 9
Apistogramma panduro Cichlidae 8
Apistogramma alacrina Cichlidae 8
Fundulopanchax scheeli Aplocheilidae 5
Ancistrus sp. l110, l157 / Red Spot Bristlenose Loricariidae 5
Ancistrus sp. l144 / Black eyed yellow bristlenose Loricariidae 4
Xiphophorus maculatus / Platy Poeciliidae 2
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2

3: Kaare Thode

56 poeng på 7 oppdrett av 4 familier

Sturisomatichthys leightoni / Dvergsturisoma Loricariidae 18 📷
Aspidoras raimundi Callichthyidae 16 📷
Corydoras sterbai Callichthyidae 7
Nandopsis haitiensis Cichlidae 6
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2

4: Samuel Fall Jakobsen

40 poeng på 11 oppdrett av 8 familier

Guianacara owroewefi Cichlidae 10
Tilapia snyderae Cichlidae 5
Skiffia bilineata Goodeidae 4
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4
Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3
Aphyosemion striatum Aplocheilidae 3
Neocaridina davidi "sakura" / Sakura Atyidae 3
Poecilia reticulata / Guppy Poeciliidae 2
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2
Macrobrachium assamensis / Indisk kloreke Palaemonidae 2
Pomacea bridgesii / eplesnegle Ampullariidae 2

5: Øyvind Waal

19 poeng på 6 oppdrett av 5 familier

Labidochromis caeruleus / Golden Cichlidae 7
Melanochromis auratus Cichlidae 4
Ancistrus sp. oppdrett Loricariidae 4
Neocaridina davidi "red" / Kirseb?rreke Atyidae 2
Melanoides tuberculata / Malaysisk sandsnegle, Malawi snegle Thiaridae 1
Physa acuta / Bl?resnegle Physidae 1

6: Øyvind Tryti

15 poeng på 3 oppdrett av 3 familier

Pethia ticto / Indianerbarbe, Odessabarbe Cyprinidae 7
Neolamprologus leleupi / Sitronciklide Cichlidae 6
Xiphophorus variatus / Indianerplaty Poeciliidae 2

7: Boy Nielsen

5 poeng på 2 oppdrett av samme familie

Xiphophorus hellerii / Sverddrager Poeciliidae 3
Poecilia wingei / Endlers guppy Poeciliidae 2